הכירו את רפי שטיינמץ

מאמן אישי בכיר לגברים לשיפור הביטחון העצמי, העצמה אישית והשגת המטרות.

להתחלת תהליך אימון וטיפול און ליין עם רפי

התעודות שלי

    מאמן מוסמך ובוגר ICCM - המכללה הבינלאומית לאימון וניהול

פרטים נוספים

    פסיכולוגיה חיובית, CBT טיפול קוגניטיבי - התנהגותי ולפי הקוד האתי והשיטה של איגוד האימון הבינלאומי

קצת על עצמי

נעים מאוד, שמי רפי שטיינמץ מאמן אישי בכיר לגברים לשיפור הביטחון העצמי, להעצמה אישית והשגת המטרות, בוגר ICCM – המכללה הבינלאומית לאימון וניהול.

אל תחום האימון אני מגיע לאחר כ-15 שנים בתחום החשבונאות ולאחר כ-20 שנים בתחום העסקי. תמיד הייתי אופטימי וידעתי שאני יכול לעמוד בכל אתגר שיציבו אותי, תמיד ידעתי להמציא את עצמי מחדש ויחד עם זאת להמשיך ולהרים אנשים אחרים.

לפני כ-6 שנים עברתי תהליך משנה חיים. במסגרתו סיימתי לימודי אימון אישי בכיר ובשנים האחרונות העברתי גברים רבים ולא מעט נשים, תהליך אימוני בשיטה המשלבת פסיכולוגיה חיובית, CBT טיפול קוגניטיבי – התנהגותי ולפי הקוד האתי והשיטה של איגוד האימון הבינלאומי.

אני חבר בעמותת “דרך גבר” שמטרתה להציע, לחקור ולקדם מודל חדש ובריא של גבריות ישראלית המעניקה איכויות זכריות לעולם בכלל ולנשיות בפרט.

אני מנחה מעגלי גברים במסגרת תנועת “גברים נפגשים לשם שינוי”, תנועה חברתית אשר שואפת להוביל שינוי חברתי בשיח של גברים ובשיח על גברים.

אני מנהל את קבוצת הפייסבוק “גברים מדברים” ולאחרונה קבוצה נוספת בשם “גברים תומכים בגרושים טריים”.

מדוע בחרתי לאמן גברים?

אין לי דבר נגד נשים אלא להיפך. אומנם אני גרוש אחרי 30 שנות נישואים, בקשר מעולה עם אשתי לשעבר ושלושת ילדיי הנפלאים, אך יחד עם זאת אני בעל חוכמת חיים וניסיון חיים עשיר של 58 שנים.

הסיבה נובעת מהצורך להמציא מחדש מהו תפקיד הגבר ומה מגדיר אותו. גיליתי שיש המון בדידות לגברים, אין כמעט מרחבים שאפשר לחלוק בהם ולשתף חששות וקשיים, והסיבה כנראה שזה נחשב “לא מספיק גברי”. לימדו אותנו שהגבר אמור להיות המפרנס, המוביל, החזק, הספורטיבי ובטח לא גבר בכיין, רגשן ונשי. לימדו אותנו גם שהגבריות נמדדת לפי הגודל והתפקוד שלנו במיטה. זה מתחיל כבר מגיל אפס כשהורים מגיבים, גם היום, באופן שונה לבכי של בנים ובנות. את הבנות בדרך-כלל שואלים: “אוי, מה קרה לך חמודה?”. מהבנים מצפים שיהיו עצמאים ואומרים להם: “קום, לא קרה לך כלום, תהייה גבר”. הציפייה הזו לעצמאות הופכת לקול פנימי שמעצב את הבנים להיות בבגרות כל הזמן תחת הסכנה שהם לא מספיק גבריים ולכן הם לא מכירים ברגשות. זו דרך אגב גם אחת הטענות הכי נפוצות של נשים כלפי בני הזוג שלהם, הקושי לדבר על רגשות, בלשתף משהו שמציק להם או להיות אוזן קשבת לאשה שרוצה לפתוח את הלב.

השינוי כבר קורה – יותר ויותר גברים רוצים להשתחרר מהמודלים הגבריים הישנים ולגלות מהי גבריות אמיתית, להיות מחוברים לעוצמה הגברית שלהם שיוצרת השפעה חיובית ומיטיבה על חייהם, על אהוביהם ועל סביבתם. מסתבר שגברים רואים בתהליך האימון גם אפשרות להיפתח מבלי לקבל ביקורת ובדרך הזו הם לומדים על עצמם, על הזוגיות ועל האושר שביטוי הרגש, מעורר.

אני אדם שאוהב לעזור לאנשים, אני בעל כישורי תקשורת מעולים, עם הקשבה, סבלנות, רגישות ואמפתיה, עם הכרות מעמיקה במגוון תחומים מסחריים. החזון שלי לאפשר לכמה שיותר גברים הזדמנות ללמוד ולהכיר את עצמם, את חולשתם וחוזקתם ולהגדיר עבור עצמם ולהיות בפועל, הגבר שהיו רוצים להיות. יש לי את הכלים והניסיון להוביל גברים למקום אותנטי ומאושר עם שיפור יכולות אישיות. אני משלב בתהליכים תכנים מעולם הפסיכולוגיה והספורט, אני מדבר על היכולות במקום על הבעיות ואני משתמש בכלים נוספים מכל עולמות ההתפתחות האישית.

עכשיו, כשאתה כבר יודע מי אני ובא לך לשנות משהו או לשפר תחום מסוים בחיים שלך כדי להיות מאושר ושלם יותר, האם אתה יכול להרשות לעצמך לפספס לעבור תהליך אימוני איתי? ……אז מתי תרצה להתחיל?

המאמרים שלי

האם הנתינה שלך היא על מנת להשיג משהו או על מנת לא לאבד משהו? הנתינה עוזרת לנו להיות אנשים טובים, מתחשבים, מלאי רצון לעזור לאחר....

קיבלנו את פרטייך וניצור איתך קשר בהקדם!

ובינתיים, מוזמנ/ת להיכנס לקבוצת הוואטסאפ שלנו להתפתחות אישית

Open chat