המאמנים שלנו

בחרו מאמן או מאמנת, מטפל או מטפלת והתחילו תהליך אימון אישי און ליין בלחיצת כפתור מבלי לצאת מהבית. זה עד כדי כך פשוט!

ירדן לוי

אבי מאור

סיון בכר

אתי עמר

עמית ליהיא אריכא

עדינה זילברמן

נופר מתתיהו

אולגה צוקרמן-רבין

אולגה צוקרמן-רבין

סער נצר

סמדר פרגוסון

סיגי עמבר - קאוצ'רית

סיגי עמבר

שמעיה פיין

שמעיה פיין

בר קדוש

בר-טוב קדוש

רפי שטיינמץ

מה זה בכלל קואצ'ינג, מה זה אימון אישי ולמה צריך קואוצ'ר?​

רבים מאיתנו מסתובבים בעולם בתחושת מבוכה שה”אני” הפוטנציאלי שלהם לא בא לידי מימוש , שהם מרגישים שהם יכולים יותר , שהם רוצים יותר, ושמגיע להם יותר , רק שהם לא יודעים איך לעשות זאת.

רבים מאותם אנשים חיים באמונה כוזבת שאינם יכולים לנפץ את תקרת הזכוכית שנקלעה לדרכם .

מחקרים רבים מראים שרוב האנשים לא עובדים בעבודה שהם חלמו עליה , לא נמצאים במקצוע שהם רצו, לא מרוצים מהבריאות ואורח החיים שלהם , והיו יכולים להוציא הרבה יותר מהמערכת הזוגית והמשפחתית שלהם.

שאלות

איך משיגים את כל השאיפות שלנו?

יש משפט יפה במסורת היהודית שאומר “אין החבוש מתיר עצמו מבית האסורים” (תלמוד בבלי), ובמילים פשוטות אדם הנמצא בבית הכלא לא יכול להוציא את עצמו מבית הכלא , כי הוא אסיר. ולנמשל – אנו כבני אדם צריכים מישהו שישקף לנו , שידריך אותנו וישאל אותנו את השאלות הנכונות בשביל לדייק אותנו ולשחרר אותנו מהכבלים ומהאמונות המגבילות שיצרנו ושנוצרו לנו במשך חיינו.

אז איך עושים את זה בעצם?

כמו במסורות העתיקות , לא הרבה השתנה לימינו אנו במאה ה-21 .

כמו שיש מאמן לגוף שמביא אותך למרחקים ויכולות פיזיות גבוהות , כך גם יש מאמן או קואוצ’ר לנפש ול-Mind.

התפקיד של הקואוצ’ר הוא למנף את המתאמן שלו , לשקף לו את הבעיות שהוא רואה , ולהתחיל לפרק את האמונות המגבילות של המתאמן שלו עד כדי יציאה לחופש מחשבתי , והגשמה של כל השאיפות של המתאמן להיות מאמן אישי לחיים.

היום זה כבר ידוע שיש קשר ישיר בין הגוף לנפש , ורוב החולי והצרות שבאות לאדם נוצרות מנפש לא מאוזנת וחוסר יכולת לשלוט במחשבות ובאמונות שמורידות ונועלות את האדם ומשום כך האדם חייב מאמן לחיים שישקף לו ויהיה לו לעזר ולאבן דרך שמכוונת תמיד את נקודת הצפון עבורו.

והשליחות של מומחי ה- קואצ’ינג ומומחי אימון אישי הוא להוציא את האדם מהכבלים המנטליים שעוטפים אותו ולצמצם את הפער בין ה”רצוי ל- מצוי” בחייו ולהביא את האדם לחיים מלאי סיפוק , שמחה והגשמה עצמית.

איך עולם הקואצ'ינג והאימון האישי מסייעים לנו בחיים בפועל?

בארגז הקואצ’ינג, אימון אישי וNLP בפרט ישנם המון כלים שמסייעים לקואוצ’ר (מאמן אישי) לסייע למתאמנים שלו ברבדים המנטלים , הרגשיים , והמעשיים.

איך אימון אישי וקואצ'ינג מסייעים לנו ברובד המנטלי במניעת מחשבות מגבילות?

הכוחות המרכזיים שלנו מופעלים ע”י האמונות שלנו. אדם שיאמין שהוא מסוגל ויכול לבצע משימה מסוימת , רוב הסיכויים שהוא יצליח במשימה , ואדם שלא מאמין כנראה שגם לא יצליח.

הכל מתחיל באמונות שלנו ובאמון שלנו בעצמנו וביכולות שלנו, אז איך מנצחים אמונות מגבילות?

מתחילים בניפוץ תקרות זכוכית….

בקרקסים של המאה ה-19 היתה תופעה שנקראת “קרקס הפרעושים”. בקרקס הפרעושים,, היו מניחים את הפרעושים בצנצנת למשך תקופה ונותנים להם פשוט לקפץ שם. הפרעושים היו מקפצים ונתקעים במכסה הצנצנת. לאחר תקופה היו מסירים את מכסה הצנצנת והפלא ופלא הפרעושים היו יודעים לקפוץ רק לגובה המחסה. אותו דבר בחיינו אנו , אנחנו מנסים לבצע דברים במהלך חיינו אך נתקלים לעיתים במחסומים וב-“מיכסים” , המיכסים שיצרנו לעצמנו הינם אשליות שאנחנו לא מסוגלים לעשות את מה שאנחנו רוצים.

תפקידו של הקואוצ’ר והמאמן האישי לחיים הוא לגרום למתאמן שלו לנפץ לאט לאט את תקרת הזכוכית שנוצרה למתאמן במהלך השנים , מהילדות ,הנערות והבגרות . ולצור לו תודעה חדשה של מסוגלות .

כל פעולה שנעשה למען אותה מטרה תבנה לנו קומת אמון בנפש. ישנו משפט יפה בספרות היהודית שאומר “אחרי המעשים נמשכים הלבבות”, זאת אומרת שהפעולות שלנו משפיעות על הרגש שלנו!

בדומה לרכב שלא מניעה וצריך דחיפה, תפקידו של ה- קואצ’ר הוא להינע את נפש האדם. לעיתים הדחיפה צריכה להעשות מבחוץ,והלב מתחיל לעבוד והרצון והאמונה חוזרים אלינו.

הקואוצ’רים מניעים את המתאמן לפעולות קטנות שמבטיחות תוצאות גדולות, כי גם חומת סין לא נבנתה ביום אחד.

כיצד קואצ'ינג ומאמן אישי לחיים עוזרים להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז?​

הפרעות קשב וריכוז המכונות גם ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder)

הינן הפרעות נוירו התפתחותיות שבעיקר משפיעות על קשיים בקשב וריכוז , היפראקטיביות , ואימפולסיביות.

כחלק מסט הכלים של קואצ’ינג ושל אימון אישי ישנם גם כלים שמסייעים בהפרעות קשב וריכוז ועוזרים למתאמן למקד את המחשבה שלו בהתאם לחזון שלו ולפרק את המחשבות שלו ולדעת לשלוט בתשומת הלב ע”י תהליכים ממוקדים.

“כשמתרכזים במטרה לא מרגישים את המכשולים שבדרך” – פוקוסינג ככלי מרכזי , מטרות קטנות וברורות מסייעות לנו למקד את הריכוז שלנו . כמובן בידיעה שישנם הפסקות שממלאות אותנו , אך לא להתבלבל ולשכוח את המטרה שלנו.

הדבר אינו סותר טיפול תרופתי , ובהחלט ניתן לשלב אותו עם קואצ’ינג ועם אימון אישי , אך האידיאל כמובן הוא לא להיות תלויים בתרופות ולחיות חיים בריאים טבעיים ושלווים.

איך קואצ'ר לחיים ואימון אישי מסייעים בטיפול בדחיינות​​?

דחיינות (Procrastination) היא תופעה שבה האדם דוחה משימה שהוא אמור לעשות לטובת פעילות אחרת, יותר מהנה ופחות מאמצת.

הדחיינות לרוב נובעת מאמונה מגבילה מסויימת , וברוב המקרים אף מפרפקציוניזם או מהפחד מכישלון.

כולנו דוחים לעיתים מטלות שאינם חביבות עלינו, אבל כשהדחיינות גורמת לפגיעה כרונית בגורמי ההצלחה והשמחה בחיים צריך לטפל בה ומהר.

גם לתחום של קואצ’ינג ושל אימון אישי יש מה לתרום בנושא בתחום הזה:

  •         יחד עם הקואוצ’ר נבין מה המחשבות שעולות לנו שאנו צריכים לבצע משימה שאנו דוחים.
  •       בעזרת ה- קואוצ’ר נבין מה הרגשות שהמחשבות האלו מעלות בנו.
  •        נדקור את הנקודה הרלוונטית ונתחיל את התהליך המיוחל עם סט הכלים המגוון שה- קואצ’ר מחזיק.

האם קואצ'ינג ואימון אישי יכולים לעזור לרדת במשקל?​​​

כן כן, גם לירידה במשקל אימון אישי וקואצ’ינג יכולים לסייע לנו. היום כבר ידוע שרוב האכילה של בני האדם נעשית עקב אכילה רגשית. אנו מפצים רגשות ירודים ע”י אכילה. ברגע שנדע לשלוט ברגשות שמורידים אותנו ומובילים אותנו אל המקרר , נדע לשלוט גם במה אנחנו מכניסים לפה שלנו ,כמה ואיך.

 ממש כמו במילה – מ א כ ל – מה אני אוכל? ,איך אני אוכל? , כמה אני אוכל? והכי חשוב -למה אני אוכל??

תפקידו של ה- קואוצ’ר להכווין את המתאמן שלו לשים לב לרגשות הירודים שמובילים אותו לאכילה רגשית , כמובן שהרגשות האלו נובעות ממחשבות מעכבות ששם ה קואוצ’ר עושה את התהליך.

המשקל שלנו והניראות שלנו כלפי עצמנו משפיעים על הביטחון העצמי שלנו , על התדמית שלנו כלפי עצמנו וכלפי אחרים . ברגע שנבין שבזכות קואצ’ינג ובזכות אימון אישי ועוד כלים טיפוליים רבים, ניתן להסיר את האמונות המעכבות שלנו שכובלות את חיינו ומשעבדות אותנו לחיים של עבדות , רק אז באמת נצא לחופשי!

בניית ביטחון עצמי בעזרת קואצ'ינג ובעזרת אימון אישי

ביטחון עצמי הוא התדמית של איך האדם רואה את עצמו. אדם ששם שעון מעורר ל6 בבוקר ובכל בוקר נלחם עם הנודניק שלו וקם בסוף ב8 , שוחק לעצמו את הביטחון העצמי שלו בנוגע לקימה בזמן ושוחק את הערכה העצמית שלו כלפי עצמו, הוא כבר לא מאמין לעצמו יותר! זה יכול להיות בתת מודע או במודע עצמו. .

תפקידו של הקואוצ’ר הוא להחזיר לאדם את האמונה בעצמו ואת הערכה העצמית שלו ע”י אתגרים ותרגילים שונים שברים לביצוע ומוסכמים ע”י המתאמן ומוכיחים למתאמן שהוא אכן יכול, וכך גם להחזיר באמצעות קואצ’ינג ובאמצעות אימון אישי את הערכה העצמית ואת האמון העצמי.

הכוונה מקצועית/פיתוח קריירה​ בעזרת אימון אישי ובעזרת קואצ'ינג ​​

אחד מהכלים שהקואוצ’ר עושה עם המתאמן שלו הוא בירור החזון. מה זה אומר בירור החזון ואיך זה קשור למקצוע שלנו בחיים?

החזון שלנו בעצם הוא ה- “איך אנחנו רואים את עצמנו בעוד תקופה מסויימת” או “מי אנחנו שואפים להיות בעוד תקופה מסויימת” . החזון הזה נגזר מהערכים שמובילים אותנו בחיים. למשל אדם שערך מרכזי בחייו הוא אהבה למוזיקה כנראה שבחזון שלו מוזיקה תתפוס חלק נכבד. לחילופין, אדם שערך מרכזי בחייו הוא עזרה לבע”ח , הערך הזה יופיע גם החזון שלו.

קואוצ’ר עושה בירור ערכים ע”י טכניקות מצויינות מארגז הכלים של ה- קואצ’ר לחיים , ובעזרתם בונה את החזון של המתאמן ובהתאם לזאת הרבה יותר ברור מה הקריירה המתאימה למתאמן והאם הוא נמצא בדרך הנכונה לשם.

קואצ’ינג עסקי יכול לסייע גם לאדם אשר נמצא כבר בנתיב הקריירה הסלול לו ורוצה לגלות מה החוזקות שלו ואיך לשפר אותם.

קואצ'ינג ואימון אישי ככלי לטיפוח ושיפור ושימור הזוגיות שלנו​​ ​​

זוגיות?! גם בתחום הזה ה- קואצ’ינג והתחום של אימון אישי נוגעים?! כן ובגדול!!

כי מה זה בעצם זוגיות? שיקוף שלנו אנו עצמנו! זוגיות באה לידי ביטוי בהמון רבדים בחיים לא רק בחיי המשפחה אלא קודם בזוגיות של האדם עם עצמו. בעולם הקואצ’ינג והאימון האישי הזוגיות היא חלק נכבד מחיינו ומערכות היחסים שלנו מעצבות אותנו ומשפיעות עלינו בכל התחומים.

אנו חיים בעולם שאחד מכל שלושה זוגות לצערנו מתגרשים , למה זה קורה? ומה מקולקל בדור שלנו שהגענו לנתונים כאלו מדאיגים?

התשובה לכך היא שאנו חיים בדור שלא רוצה לעבוד קשה, התרגלנו לאינסטנט , תחליפים מהירים וזולים שעולים אחר כך ביוקר… במקום לעשות עבודה ולפגוש את עצמנו ולהתפתח בקשר הזוגי.

תפקידו של הקואוצ’ר לחיים הוא לסייע למתאמן בתקשורת בין אישית מקרבת , שימוש במודל IMAGO  המפורסם , הבנת ההבדלים הנפשיים בין גברים לנשים ואיך אנחנו באים לידי ביטוי בהבדלים הללו, ללמוד איך לתקשר נכון ואיך לנהל וויכוח בצורה מכובדת ומכבדת, Passive Aggressive – גם התעלמות זו אלימות , וכן איך להתחיל ולהשקיע לפי מה שבת/בן הזוג שלנו צריכים ולא לפי מה שאנחנו רוצים להעניק.

עולם ה- קואצ’ינג והאימון האישי יכול גם ללמד איך להחזיר את התשוקה לקשר, וכמובן להיזכר למה התאהבנו מלכתחילה ולשאוב מזה כוחות למציאות טובה חדשה ואמיתית.

קואצ’ר לזוגיות יחזיר אותנו למקום של נוכחות בקשר , לקיחת אחריות ולא בריחה , והתמודדות עם האתגרים שהקשר הזוגי מביא איתו ולצלוח אותם יחד!

שיפור המצב הבריאותי שלנו על ידי קואצ'ינג ובעזרת אימון אישי​​​ ​​

היום זה כבר יודע שהגוף והנפש שלנו הם “מקשה אחת” או כמו שאומר הרמב”ם “נפש בריאה בגוף בריא”.  הנפש והמיינד שלנו משפיעים על הגוף שלנו, אדם שמחשבות מעכבות ,פחדים וחרדות מלווים אותו באופן כרוני הוא גם אדם שחולה פיזית בוודאות גמורה.

יחד עם הקואוצ’ר לחיים אנו מנצחים את המחשבות שמורידות ומעכבות אותנו, ואנו מבריאים את הגוף שלנו.

(מוזמנים לעיין בהרצאה הבאה שמדברת על הנושא בהרחבה)

מחקר מעניין נערך באצטדיון פוטבול בארה”ב שבו נאמר לקבוצת אנשים ששתו ממכונת השתיה של קוקה קולה שבטעות המכונה הכילה גופרית ושכל מי ששתה צריך לבוא ולהיבדק. אותם אנשים שקיבלו את הבשורה החלו להקיא ולפלוט את הקולה שהם שתו. למה ? הרי לא באמת היה גופרית במכונה השתיה , אז למה הגוף שלהם גרם להם להקיא? כי התודעה שלהם שידרה לגוף “הכנסנו משהו לא טוב” כן עד כדי כך התודעה שלנו משפיעה על הגוף (ראו ערך “פלצבו” בוויקיפדיה)

קואצ'ינג ואימון אישי ככלי לשיפור יכולות חברתיות​​​

בפירמידת הצרכים של מאסלו אנו רואים שמעל הצרכים ההישרדותיים האדם שואף להערכה חברתית, שכבה שמאוד דומיננטית בנפש האדם, כמעט כמו צורך קיומי . האדם הוא חיה חברותית, “לא טוב היות האדם לבדו” כך אמר היוצר שלו. ומשום כך רוב החיים שלנו מתנהלים במעגלים חברתיים. החל מהרגע שאנחנו נולדים אנו מגיעים לגן הילדים ואז לבית הספר ומבית הספר לתיכון ולצבא ולאקדמיה , בדרך אנו בוחרים את החברים שלנו ובונים את מעגלי החברה שלנו . בלי חברה האדם נגזר לחיי בדידות ואומללות. מה שמעצב את חיינו ומשפיע באופן ישיר על האושר שלנו זה איכות הקשרים שלנו עם האנשים החשובים בחיינו וביניהם החברה שאנו מסתובבים בה והערכה שאנו מקבלים מהחברה הזאת.

באופן ישיר ועקיף הערכה שלנו כלפי עצמנו משתקפת ע”י החברים שלנו. כמו במשפט המפורסם “אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה” אדם שמסתובב בחברה ירודה זה כי הוא רואה את עצמו משתייך לחברה הזאת וכן להפך , ומעבר לכך גם בחברה שהיא טובה ישנם היררכיות ומוסכמות חברתיות שונות. איך יתפסו אותנו במעגל החברים שלנו תלוי באיך אנחנו נתפוס את עצמנו וכמה נעריך את עצמנו באמת.

יש משפט מאוד יפה בתנ”ך על המרגלים שנשלחו לתור את הארץ כנען (ארץ ישראל לימים) ואמרו למשה כך “וַנְּהִי בְעֵינֵינוּ כַּחֲגָבִים וְכֵן הָיִינוּ בְּעֵינֵיהֶם” מה שבעצם המרגלים אמרו למשה – אנחנו ראינו את עצמנו כחגבים ובגלל זה גם הם ראו אותנו כך! עד כדי כך.

תפקידו של הקואוצ’ר הוא לגרום למתאמן שלו לראות העוצמות שבו. באדם חבויים עוצמות אדירות שהוא לא באמת מודע אליהם . יש סיפור מפורסם על רכב שעלה על רגל של ילד וברגע שהאם של הילד קלטה את הסיטואציה מיד רצה אל הרכב ובאינסטינקט אימהי פשוט הרימה רכב ששוקל טון והילד שלה השתחרר( כן אני יודע שזה נשמע סוריאליסטי אבל זה סיפור אמיתי)

ולסיכום, עולם ה- קאוצ’ינג האימון האישי וה- NLP מכילים בתוכם ארגז כלים שחולש בכל תחומי החיים החשובים לאדם – בריאות , קריירה , זוגיות ומערכות יחסים , חיי משפחה , חיי חברה , מימוש עצמי , העצמת חוזקות ועוד.

ה- קואצ’ר לא נותן למתאמן אבקת קסמים שכל משאלות ליבו מתגשמים , אלא עושה תהליך עמוק ועיקבי יחד עם המתאמן , ורק יחד מגיעים לתוצאות מריחוק לכת.

מוזמנים לבחור אחד מהמאמנים והמאמנות שלנו ולהתחיל תהליך מרתק להגשמת החלומות שלכם והחזון שלכם ולהתחיל לפרוס כנפיים!

Coaching-U

מאמנים אותך להצלחה!

אז למה אתם מחכים?

צוות Coaching-U , מאמנים אותך להצלחה!

קיבלנו את פרטייך וניצור איתך קשר בהקדם!

ובינתיים, מוזמנ/ת להיכנס לקבוצת הוואטסאפ שלנו להתפתחות אישית

Open chat
דילוג לתוכן